W dniach od 14 do 17 listopada 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach będzie nieczynna z powodu skontrum.

Odpowiedź na to pytanie znajdą rodzice trzylatków w publikacji pt. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Broszurę można otrzymać w prezencie w Bibliotece Publicznej razem z nową książeczką dla dzieci „Pierwsze wiersze dla…”  i Kartą Małego Czytelnika.

Nowe książki na jesienne wieczory. Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach i Filii.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczyna się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.