Godziny pracy Biblioteki Publicznej w Kłomnicach od 6 do 21 sierpnia 2018 r. :

poniedziałek 10.00 - 17.00

wtorek 9.00 - 17.00

środa 10.00 - 18.00

czwartek 9.00 - 17.00

piątek 10.00 - 17.00

sobota nieczynne

II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kłomnice Pana Piotra Juszczyka odbył się w ramach uroczystości z cyklu „W Hołdzie Niepodległej” w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 8 czerwca 2018 r. przybyła do biblioteki grupa 6-latków z przedszkola w Kłomnicach.

Inspektorem Ochrony Danych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłomnicach i Filiach jest Pani mgr inż. Dagmara Witczak.

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego." Jan Paweł II.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to:

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

Zapraszamy do odwiedzania Waszych Bibliotek!

Polecamy do obejrzenia krótki filmik:

10 PROSTYCH rzeczy, które możesz zrobić w bibliotece ;-)